قیمت طراحی سایت

کمتر کسی است که از اهمیت داشتن یک وبسایت بی خبر باشد.

اما اکثر افراد از اهمیت داشتن یک سایت با کیفیت بیخبرند. طراحی یک سایت هزینه هایی را شامل می شود اما این هزینه ها بسته به درجه ای از کیفیت کاری که دریافت میکنند متفاوت میباشد.

قیمت طراحی سایت همواره نقل محفل دوستانی که قصد عزیمت به دنیای آنلاین را دارند بوده و میباشد.

نکته مهمی که اکثرادر مورد قیمت طراحی سایت فراموش میکنند این ضرب امثل معروف است: هر چه قدر پول بدهی همان قدر هم آش میخوری.

هر چند همواره به متقاضیانی که به فردا طرح مراجعه میکنند میگویم قیمت طراحی سایت در مرحله سوم و چهارم قرار میگیرد و قبل از اینکه پا به عرصه مجازی بگذارید حتما حتما حتما با یک مشاور کسب و کار مجرب در دنیای مجازی گفتگو کنید این که شما بتوانید درک صحیح و عمیقی از آنچه که قرار است برای شما اتفاق بیافتد را بدانید بسایر حائز اهمیت است.

 

 

قیمت طراحی سایت

 

 

 

دو نکته آشکار وقتی از قیمت طراحی سایت میپرسید.

 

لذا وقتی فردی از ما( فردا طرح) میپرسد هزینه و قیمت طراحی سایت شما در فردا طرح چقدر است ما فی الواقع به دو نکته پی میبریم: این فرد قبلا مشاوری نداشته و به راحتی سرش کلاه میرود دوم از فضای مجازی به قدر کافی اطلاعات کسب نکرده. شاید برای شما هم پیش بیاید که وقتی برای طراحی سایت به شرکتی مراجعه میکنید و از قیمت طراحی سایت از انها سوال میکنید ، از شما میپرسند کارتان چیست؟ از سایت چه میخواهید و سوالاتی از این قبیل.

 برای درک بهتر موضوع مثالی میزنیم

 

لذا برای ما مهم است که بدانیم مسافتی که میخواهید طی کنید فاصله مشهد تا تهران است یا فاصله تهران تا کرج.

بعد از پرسیدن مسافت به شما خواهیم گفت که چند لیتر بنزین نیاز دارید و با ارتباطی منطقی بین مثال ها شاید درک کرده باشید که داشتم یک مشاور امین برای کسب و کار شما چقدر حائز اهمیت است. پس اگر کسی به شما گقت قیمت طراحی سایت ما  n تومان است باید با کمی تامل به قضیه نگاه کنید.

هواپیما یا ماشین؟

هزینه بنزینی که برای پیمایش مشهد تا تهران ی خواهید بدهید مشخص و مبرهن است حال اگر شما بخواهید یک باک هواپیما را پر کنید تا زودتر و راحت تر به مقصد برسید قطعا هزینه بیشتری برای پر کردن باک هواپیما خواهید پرداخت. ازین همین مثال طلایی دوباره به اهمیت داشتن یک مشاور زبده پی بردید. اگر شما قیمت طراحی سایت را پرسیدید برای جواب به این پرسش  باید به سوالاتی مانند: با قطار میخواهی سفر کنی یا هواپیما؟ با بنز میخواهی بروی یا پژو نیز باید پاسخ دهید. پس اگر تا بحال اسم هواپیما را هم نشنیده اید باید احتیاط قدم بردارید. به صرفه نیست که برای پیمودن این مسافت دویست میلیون تومان هزینه کنید.

 

کدنویسی یا cms اماده مثل وردپرس

 

وقتی از طراحی سایت وهزینه و قیمت طراحی سایت میپرسید میبایست بدانید که وردپرس چیست؟ باید بدانید که طراحی سایت با php چه امکاناتی باید به شما بدهد.

باید در نظر داشته باشد که تفاوت کدنویسی با  cms  های آماده چه هستند.

پس اگر شرکت طراحی سایتی به شما گفت ما با cms املده سایت نمیزنیم و فقط کدنویس میکنیم محتاط باشید.  شاید سایت کدنویسی شده به هیچ وجه نیاز شما نباشد. پس چرا هزینه و قیمت طراحی سایت خود را به خاطر هیچ و پوچ بالا ببرید.

 

فکر پشت پرده مهم تر از مهارت طراح

 

اصلی ترین هزینه ای که برای طراحی سایت میپردازید باید هزینه تفکری باشد که پشت طراحی وب شماست نه خود سایت.

ههمواره هزینه های ثابتی مانند هزینه هاست و هزینه دامنه وجود دارند که در قیاس با هزینه ای که برای طراحی شما میشود بسیار ناچیز اند.

پس قیاس آن هزینه ها با هزینه اصلی طراحی قیاسی مع الفارغ به حسای میاید.

با طراحی سایت هر مدیر و مسئول سایت علاوه بر معرفی خود در بستر وب میتواند رزومه ای قوی از خود را به معرض دید قرار هد و در دیدی دیگر محصولات و  خدماتی را که ارئه میدهد میتواد در وب بفروشد.

لذا وقتی از هزینه طراحی سایت میپرسید و در بعضی اوقات شگفت زده نیز میشوید باید بدانید که قرار است این سایتت برای شما برکت کند و پول به ارمغان برایتان بیاورد . گاهی پول به صورت مستقیم از طریق فروش خدمات آنلاین شما یا کالاهایی است که عرضه میکیند اما گاهی هم از طریق برند سازی است که در سایت شما صورت میپذیرد پس قیمت طراحی سایت شما بسته به تمامی این فاکتورها باید توجیه پذیر باشد.

 

طراحی سایت استاتیک یا طراحی سایت دینامیک

قیمت طراحی سایت براساس تمامی این فاکتورها متفاوت است گاهی برخی از شرکت ها برای شما سایت استاتیک طراحی میکنند. گاهی نیز داینامیک و بر اساس همین متغیر ها پولی که میپردازید قطعا متفاوت است.

وب سایت داینامیک به این معناست که مدیر و کارفرمای پر<زه طراحی سایت بتواند بعد از اتمام کار تغییراتی در مطالب سایت ایجاد کند و سایت را هر لحظه بر اساس صلاح دید خود به روز کند پس هزینه ای که برای طراحی این گونه وبسایت ها میپردازید قطعا بیشتر از سایت های استاتیک است.

سایت های استاتیک ایستا و ثابت هستند و تغییراتی که در آن ها میتوتن اعمال کرد محدود است لذا هزینه کمتری را نیز شامل میشوند.

 

قیمت طراحی سایت

 

هزینه یا سرمایه گزاری

 

همیشه یادتان باشد طراحی سایت برای شما هزینه نیست بلکه سرمایه گزاری است

این نکته را هم که همه میدانند که تبلیغات همواره با بازگشت سرمایه همراه است منتهی به شرطی که در راه درست هزینه شده باشد.

پس با دست و پای لرزان تصمیم نگیرید مطمئن باشید که بازخورد خواهید داشت

اما همواره گفتم و باز هم میگویم بدون مشاور حتی یک قدم هم بر ندارید.

 

دیگر هزینه های موثر در قیمت طراحی سایت های استاتیک و دینامیک

  • هزینه ای که برای سئو یا بهینه سازی وبسایت خود انجام میدهید که در برخی پروژه ها به ده برابر هزینه طراحی خود سایت نیز می رسند
  • افزودن امکانات اضافی یه سایت بدون بهم ریختن طرح اولیه سایت
  • ثبت سایت در گوگل و دیگر موتورهلی جستجو مانند بینگ و یاهو.